O táboře

pergola

Letní dětský tábor Kořen se nachází v hezkém prostředí přírodního parku Kosí potok, na okraji osady Kořen, která leží 3 km od silnice spojující Planou u Mariánských Lázní a Konstantinovy Lázně. Ze známých míst, ležících v blízkosti tábora, jsou to zejména Konstantinovy Lázně, Mariánské Lázně, Bečov nad Teplou (se známým klášterem) nebo Planá u Mariánských Lázní.

Letní tábor v Kořenu patří mezi stálé tábory a je výhradně určen dětem a školám. Je vhodný pro pořádání škol v přírodě, sportovních soustředění, turistických nebo branných kurzů, školních výletů a samozřejmě, v době hlavních prázdnin, i letních táborů. Provoz na našem táboře začíná počátkem května a trvá do konce měsíce září.

Z historie

Vesnice s bohatou historií, kdysi žijící plným venkovským životem, stihl nešťastný osud jako mnoho dalších v pohraničí. Její historie je známa již od 12. století, kdy vesnice patřila pod léno pánů z Třebele, později pánů ze Švanberka, přecházelo v dalším období na různá panstva až do roku 1932. Majitel panství Anton Tausner prodal panství rodině inženýra Heinze Franka, v jehož držení zůstalo panství až do roku 1945, víceméně rozparcelované mezi tamní obyvatele. V roce 1938 zde trvale žilo 319 lidí, o rok později jen 290, a to výhradně Němců. Po roce 1948, v dobách horlivého budování socialismu, bylo zbořeno mnoho budov. Dnes žije v Kořenu trvale pouze jedna rodina, zbytek několik domků jsou už jen chalupáři. Malebné místo je ohraničeno od západu a jihu Kosím potokem, z východu ho obchází potok Kořenský ve výšce 500 m n. m.

Ostatní informace

Jakémukoliv přání nebo požadavku z Vaší strany, který není uvedený v naší nabídce, po předchozí domluvě rádi vyhovíme!